На календарі свято, адже сьогодні, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Якщо дослідити, то День прав людини — міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Загальної декларації прав людини в 1948 році. Варто нагадати, що 10 грудня входить до шістнадцятиденного періоду Міжнародної акції «16 днів проти насильства». І хоча Декларація не є обов’язковим документом, вона надихнула держави до написання понад 60 документів про права людини, які разом становлять міжнародний стандарт прав людини.

Оскільки ми сьогодні говоримо про правову тематику, то сподіваюся, вам так само як і мені цікаво – що ж таки читають юристи? На це питання відповіли студенти юридичного факультету Західно-українського національного університету – адже підібрали книги, які читають їхні викладачі правники. Серед опитаних зокрема були: Декан Юридичного факультету Банах С. В., заступник декана юридичного факультету Слома В.М., Мазепа С.О., старший викладач Юркевич І. І. та кандидат юридичних наук та доцент Кравчук В. М.

Отож Сергієм Володимировичем Банахом було названо такі книги: романи Едварда Резерфорда «Лондон» та «Нью-Йорк», книга Нельсона Мандели «Довгий шлях до свободи», Ірвін Стоун «Ван Гог. Жага до життя».

Ілюстрація видавництва “Наш Формат”

Валентина Миколаївна виділила для себе поезію Ліни Костенко «Триста поезій», детектив-триллер Дена Брауна «Код да Вінчі», та книгу Філіпа Сендса «Східно-західна вулиця»

Ілюстрація “Видавництва Старого Лева”

Від Мазепи Світлани Олегівни прозвучали такі назви: детективна історія Агати Крісті «Вбивство у Східному Експресі», Борис Акунін «Статський радник», історії Артура Конан Дойля, роман Артура Гейлі «Готель» та книга, яку також виділив і Сергій Володимирович, Едварда Резерфорда «Нью-Йорк».

Ілюстрація Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”

Юркевич Ірина Ігорівна назвала досить цікаві та нетипові книги. Серед її улюблених зокрема Грег Макксон «Есенціалізм», Василь Шкляр «Чорний ворон. Залишинець», Малкулм Гладуел «Неординарні. Історії успіху», Дейл Карнегі «Як здобувати друзів і впливати на людей» та книгу «Пастки роздумів».

Ілюстрація Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”

Наостанок своїх фаворитів назвала Кравчук Валентина Миколаївна. Ось її добірка: Борис Акунін «Азазель», Джон Грішен «Адвокат негідників», Віктор Франкл «Людина в пошуках справжнього сенсу» та книга Браяна Стівенсона «Судити по совісті».

Ілюстрація видавництва “Наш Формат”

Такою була сьогодні наша «юридично-правова» добірка, і якщо ви також юрист, діліться своїми книжковими вподобаннями в коментарях.

Папороть