Ілюстрація з фейсбук-сторінки Faine Misto

Вже зовсім скоро, менше, ніж за 10 днів, розпочнеться ІХ фестиваль «Файне місто». Його, як і інші масштабні заходи, з огляду на карантинні обмеження, ми чекали два роки. Організатори анонсують близько 100 виконавців на 7 сценах та локаціях фестивалю протягом 5-ти днів, а також арт-школу, психологічні ігри, музей, перегляд кінострічок, лекції, стендапи, презентації книг та інше. На літературній складовій фестивалю ми й зупинимося детальніше.

Під літературні події фестивалю «Файне місто» відведено локацію амфітеатру.

28 липня, перший день заходу, розпочнеться о 20 годині поетичними читаннями від проекту «ТПМ» («Тернопільська поезія мертва»).

29 липня буде багатшим на літературні події, вже об 11 там же, в амфітеатрі, розпочнеться лекція поета, перекладача, наймолодшого на Тернопільщині члена Національної спілки письменників України Юрія Матевощука; за годину його змінить знаний тернопільський екскурсовод, українознавець, автор та упорядник серії книг циклу «Дитинство Тернополя» Тарас Циклиняк. О 13:00 там же відбудеться  презентація книги ужгородського письменника Банди Шолтеса (Андрій Петрович Шолтес), а о 14:00 – ще одна презентація, цього разу збірки поезій «Жери землю» епатажної поетеси Олександри Гонтар. В описі книги зазначається про присутність ненормативної лексики, а тому бажано вікове обмеження 18+, адже вірші поетеси збуджують, провокують, інтригують, захоплюють, а подекуди й шокують, але точно не залишають байдужими. З 15 до 20 години анонсують стендапи та вільний мікрофон, а тому усі бажаючі зможуть представити свої виступи уже добре «розігрітим» та підготовленим глядачам.

30 липня літературна частина фестивалю «Файне місто» почнеться також об 11-ій годині з лекцій мандрівника Олега Кошли та режисера-сценариста Макса Мельника; о 13:00 відвідувачі «Файного» матимуть можливість поспілкуватися зі співаком, письменником, лідером гурту «Фіолет» Сергієм «Колосом» Мартинюком, а з 14 години – з письменником Максом Кідруком. З 15:00 і до 20:00 – традиційно стендапи та вільний мікрофон.

31-е липня об 11-ій своїми лекціями розпочнуть шоу-мен, ведучий фестивалів, радіоведучий, вокаліст гурту «Ворст» та екс-вокаліст гурту «Мій Батько П’є» М’яч Дредбол (Ігор Панчук) а також  Вікторія Жуковська – радіоведуча та ведуча фестивалів. Продовжиться день лекцією від Олександра Слинько о 12-ій годині, а о 13-ій відбудеться презентація книжки Максима Беспалова. Традиційний стендап та вільний мікрофон з 14-ї до 20-ї та поетичний смаколик даного часового проміжку, український прозаїк, поет, культуролог Юрій Іздрик о 15-ій годині.

Заключний день фестивалю, 1 серпня, також розпочнеться об 11-ій годині з лекцій музиканта, арт-менеджера, засновника та організатора музичних фестивалів Андрія Зоїна та концертного фотографа, майстра своєї справи Надії Белік. О 13:00 – зустріч з тернопільським молодим письменником Іваном Байдаком, а о 14:00 – з одним із найвідоміших сучасних письменників Сергієм Жаданом. Завершать день, з 15-ої до 20-ої години, стендапи та вільний мікрофон.

Детальний розклад можна переглянути на сторінці фестивалю «Файне місто».

Мапа фестивалю. З офіційної сторінки Faine Misto